Calamellii

Stworzenie wizerunku

Zaprojektowanie logotypu rysika edukacyjnego przeznaczonego dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Rysik ma ułatwić dzieciom naukę poprawnego trzymania kredki czy długopisu. Jesteśmy pomysłodawcami i projektantami rysika. 

To, w jakim stopniu malec opanuje umiejętność właściwego trzymania kredki lub długopisu, będzie miało istotny wpływ na jego początki w szkole.
Pierwsze ćwiczenia wpływające na sprawność dłoni i palców są realizowane przez dziecko dość wcześnie i często nieświadomie. 
W wieku około dwóch lat maluchy sięgają po kredki i próbują stawiać znaki na papierze. Rzadko jednak się zdarza, aby dziecko poprawnie trzymało ołówek. Rodzice sporadycznie zwracają na to uwagę — cieszą się po prostu z kolejnego etapu rozwoju dziecka. Dzieje się to na tyle wcześnie, że nie dostrzegają potrzeby korygowania chwytu. 

W wieku około 3-4 lat dziecko zaczyna realizować bardziej zaawansowane ćwiczenia grafomotoryczne — w przedszkolu rysuje po śladzie, łączy kropki, koloruje. Niejednokrotnie robi to bardzo niechętnie. Dopiero w wieku 6 lat, kiedy przychodzi czas na pisanie liter, okazuje się, że maluch ma pewne kłopoty manualne. Pisanie jest dla niego sporą trudnością. Wynika ona właśnie z nieprawidłowego trzymania długopisu — dziecko pisze niekształtnie, męczy się, pojawiają się nieprzyjemne skurcze dłoni. Wyeliminowanie błędnych nawyków wymaga czasu. Dlatego tak ważne jest to, by nie dopuścić do ich wykształcenia.